Jaki parapet kupić? – typy oraz wzory i kolory. Sprawdź

Jaki parapet wybrać? – rodzajeiwzory i kolory. Zobacz

Na rynku dostępnych jest wiele materiałów, z których tworzy się podokienniki. Różnią się one pomiędzy sobą ceną, trwałością kolorami i estetyką. Wybór parapetu wewnętrznego w wielkim stopniu uzależniony jest od modelu i przeznaczenia pomieszczenia, w jakim ma być zamontowany. I tak np. w salonach o rustykalnym wystroju doskonale okażą się podokienniki drewniane. Wykonane są z warstwowo klejonego drewna np. sosnowego, bukowego, a nawet z gatunków egzotycznych.

Zwolennicy naturalnego kamienia mogą zainwestować w parapety marmurowe lub tańsze, wykonane z granitu czy piaskowca. Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami okna w łazience, warto tu zastosować parapet wykonany z materiału odpornego na wilgoć i środki czystości (np. z kompozytu lub konglomeratu marmurowego). W pomieszczeniach gospodarczych albo biurowych z powodzeniem można wykorzystać niedrogie parapety z PCV dostępne w wielu kolorach i wzorach. Są one bardzo lekkie i łatwe w montażu.

W naszym salonie sprzedaży zachęcamy Cię, byś w pełni wykorzystał swoje okna. Niezależnie od tego, czy oznacza to ich izolację, czy ulepszenie, zawsze z chęcią służymy radą w znalezieniu innowacyjnych rozwiązań.

Rozważ niżej wymienione metody zapewnienia komfortu w pomieszczeniu

? Uszczelki – głównym krokiem, jaki możesz zrobić, jest nałożenie uszczelki na wszelkie pęknięcia i dziury w parapetach, a ponadto w pozostałych osłonach okien. Pomoże to zatrzymać wilgoć i przewiewność powietrza z wnętrza mieszkania

domu. Następnie nałóż izolację pogodową, aby dodatkowo ocieplić okna.